جرائم حوزه موادمخدر و ضرب‌وجرح عمدی در اراک رکورد دار هستند

اراک- دادستان عمومی و انقلاب اراک گفت: جرائم مرتبط بامواد مخدر در استان مرکزی و ضرب و جرح در اراک، از نظر آماری رکورد دار جرائم هستند که دراین زمینه باید یک بررسی دقیق و اقدام جدی انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس قاسمی پیش از ظهر دوشنبه همزمان با هفته قوه قضائیه در جمع خبرنگاران در اراک اظهار داشت: طی سال جاری (از اول فروردین تا 26خرداد) در ارتباط با ضرب و جرح عمدی یک هزار و ۹۰۵، جرائم مرتبط با موادمخدر یک هزار و ۹۰۳، توهین به اشخاص یک هزار و ۶۲۸، سرقت یک هزار و ۲۸۴ وایراد صدمه بدنی غیرعمد در رانندگی، جرایم و اتهامات اول تا پنجم را در اراک تشکیل دادند.

وی در مورد اقداماتی که در دادسرا با هدف حفظ حقوق بیت المال طی سال ۹۵ صورت گرفته، افزود: طی سال گذشته در استان مرکزی دو هزار و ۹۲۴ هکتار از اراضی ملی و دولتی از متصرفان به ارزش حدود ۱۰۳میلیارد ریال خلع ید شده و همچنین در خصوص تغییر کاربری غیر مجاز نیز ۳۷۹ مورد قلع وقمع صورت گرفته است.

قاسمی در مورد کشفیات مواد مخدر طی سال گذشته هم بیان داشت: طی سال گذشته در اراک به مقدار هفت هزار و ۱۱۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر شامل ۴هزار و ۵۱۱کیلوگرم تریاک، ۲۵۹ کیلوگرم حشیش، ۱۰۵ کیلوگرم هرویین، ۳۱ کیلوگرم شیشه، دو هزار و ۱۸۳ کیلوگرم کراک و ۲۶ کیلوگرم سایر موادمخدر کشف شده است.

وی تصریح کرد: طی همین مدت در این رابطه، ۱۲هزار و ۹۳ نفر شامل ۲۱۱نفر قاچاقچی، ۴۲۸ نفر توزیع کننده، یک هزار و ۷۸ نفر خرده فروش، ۲۳۵ نفر حمل کننده، سه هزار و ۹۰۶ نفر نگهدارنده و شش هزار و ۳۷۴ نفر معتاد دستگیر شده است.

دادستان اراک خاطر نشان کرد: طی سال گذشته ۴۱هزار لیتر مشروبات دست ساز داخلی و ۱۴هزار و ۹۰۰لیتر مشروبات خارجی کشف و ضبط شد و در این رابطه ۸۹ نفر دستگیر و سه باند نیز در استان متلاشی شد.

قاسمی خاطر نشان کرد: طی سه ماه ابتدای سال جاری، ۱۷هزار و ۶۹ ابلاغیه که شامل ۴۰ درصد مجموع ابلاغیه های دادسرا می شود از طریق سامانه الکترونیکی انجام شده که تا پایان سال این میزان به ۸۰ درصد افزایش خواهد یافت.

وی در مورد تخلفات انتخاباتی ریاست جمهوری سال جاری در اراک نیز گفت: در اراک ۳۴ مورد تخلف داشته ایم که تشکیل پرونده شده و در سایر حوزه ها نیز ۱۶مورد بوده که در کل ۵۰مورد است .

دادستان اراک در مورد تخلفات انتخابات شوراهای اسلامی نیز گفت: در استان ۳۱ پرونده تشکیل شد که از این رقم هشت مورد مربوط به اراک است و ۲۳ مورد در سایر حوزه ها است.

وی بیان کرد: در زمینه مرتکب شوندگان جرائم دولتی انتخابات ریاست جمهوری در اراک، ۲۱ نفر متهم هستند و در سایر حوزه ها ۲۴ نفر که جمعا در استان ۴۵ نفر می باشد و متهمین غیردولتی در اراک ۲۹ نفر و در سایر حوزه ها ۷۱ نفر ثبت شده است.

قاسمی در مورد پرونده های شعبه بازپرسی اراک نیز گفت: طی سال گذشته پرونده های ورودی ۱۳هزار و ۷۱ مورد ثبت شده و پرونده های خروجی هم ۱۳ هزار و ۸۰۸ پرونده بوده است .

دادستان اراک ادامه داد: پرونده های ورودی به شعب دادیاری در سال گذشته ۲۴هزار و ۳۱۳ مورد و خروجی نیز ۲۴ هزار و ۱۲۷ مورد و در شعبات اجرای احکام نیز یازده هزار و ۴۹۸ فقره و خروجی هم ده هزار و ۴۰۵ فقره بوده است.

کلیدواژه:

سایر حوزه ها | طی سال گذشته | یک هزار

حداکثر افزایش اجاره بها اعلام شد پیروانی: تیم جوانان را به امید منتقل کردیم پاسخ مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران به یادداشت محمدمهاجری ضرورت تقویت استقلال بانک های مرکزی برای ثبات مالی علی کریمی بدون قرارداد با نفت 2 منطقه دیگر موصل آزاد شد/ موصل در آستانه آزادی کامل رسانه های کویتی:ایران به آمریکا درباره ماجراجویی در سوریه هشدار داد تصویر واقعی پشت اسکناس 2 هزار تومانی ترکیه آماده اقدام نظامی جدید در شمال سوریه قم در کاهش آسیب‌های اجتماعی الگو باشد برنده امروز و بازنده فردا از نگاه شهید بهشتی سپاه را چه نسبتی با نام‌جویی

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا