٥٤ هزار هکتار از اراضی البرز مستعد بیابانی شدن است

کرج - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: ۵۴ هزار هکتار اراضی استان البرز مستعد بیابانی شدن هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حامد فرضی در حاشیه بازدید از نهالستان بزرگ کرج که بعدازظهر امروز انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۵۴ هزار هکتار اراضی استان البرز مستعد بیابانی شدن هستند.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۰ هزار هکتار از این اراضی کانون بیابانی هستند، افزود: برداشت بی رویه و تغییرات اقلیم سبب شده استان البرز به سمت بیابانی شدن پیش رود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز خاطرنشان کرد: متاسفانه شدت توسعه اراضی بیابانی در استان به حدی بوده که باید برنامه ریزی جدی برای کاهش آن صورت گیرد.

فرضی با اشاره به اینکه طبق برنامه در هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی استان عملیات جنگلکاری صورت گرفته است، تصریح کرد: ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای این بخش در سفر ریاست جمهوری به البرز تخصیص داشته شده است.

کلیدواژه:

بیابانی شدن | هزار هکتار

اردوغان به تهران می‌آید چهار مشتزن نوجوان گلستان در اردوی تیم ملی سروش رسما به الخور پیوست+عکس محمدی با قرارداد 5 ساله به استقلال پیوست رفیعی رسما به الخور قطر پیوست+عکس رونمایی از پوستر بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر+عکس نامگذاری روستایی در هند به نام ترامپ به دلیل کمبود توالت واحدهای معدنی دامغان برای اشتغالزایی نیازمند ارایه تسهیلات رونق تولید است میزان زکات فطریه امسال ماه مبارک رمضان 60 هزار ریال تعیین شده است دادستان کل کشور: دادستان تهران به موضوع توهین به رییس‌جمهور ورود کرده است روحانی: مردسالاری تفکری‌سنتی ولی غیردینی‌ است/ ‏تقسیم جامعه به خوب و بد ما را به هدف نمی رساند اطلاعیه سپاه حفاظت هواپیمایی درباره رزمایش دفاعی امنیتی در فرودگاه مهرآباد

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا