مشاوران ترامپ درباره ایدز استعفا می‌دهند

جهان > آمریکا - همشهری آنلاین:
شش عضو گروهی که به کاخ سفید درباره بیماری ایدز مشاوره می‌دهد، از مقام‌های خود استعفا کرده‌اند و می‌گویند دولت ترامپ اهمیتی به این بیماری نمی‌دهد.

به گزارش زونامه ایندیپندنت کارشناسان این گروه با نام «شورای مشورتی ریاست‌جمهوری درباره اچ‌آی‌وی/ایدز» در نامه استعفایشان در سایت خبری نیوزویک منتشر شده است، مدعی‌اند دولت ترامپ هیچ سیاست هدفمندی برای مقابله با ایدز ندارد، به توصیه‌های افرادی که در میدان کار می‌کنند توجهی ندارد و از قانونی حمایت می‌کنند که به افرادی که با این بیماری زندگی می‌کنند، آسیب می‌رساند.

اسکات ای سکوتس، یکی از این کارشناسان می‌گوید: «ما زندگی‌مان را وقف مبارزه با این بیماری کرده‌ایم و احساس می‌کنیم دیگر نمی‌توانیم در این شورای مشورتی ریاست‌جمهوری کار مؤثری انجام دهیم چراکه رئیس‌جمهور اصولاً توجهی به این موضوع ندارد.»

این شورا که در سال ۱۹۹۵ زمان رئیس‌جمهور اسبق آمریکا، بیل کلینتون به وجود آمد، از طریق وزیر بهداشت و خدمات انسانی توصیه‌هایی را به دولت ارائه می‌دهد. امسال این شورا که قبل از این استعفاها ۱۸ عضو داشت، فقط یک جلسه در ماه مارس داشته است.

به گفته اعضای این شورا، ترامپ در هنگام شروع ریاست‌جمهوری‌اش وب‌سایت اداره سیاست ملی در برابر ایدز را تعطیل کرد و کسی را برای سرپرستی این اداره تعیین نکرد.

این کارشناسان می‌گویند کارشان در بیرون این شورا مؤثرتر خواهد بود و برای تغییر سیاست‌های دولت فعلی که به سلامت اجتماعات و کل کشور آسیب می‌زنند، تلاش خواهند کرد.

افشای خنثی‌سازی یک اقدام خرابکارانه در مشهد کویت یکشنبه را عیدفطر اعلام کرد واردات داروی اسرائیلی کذب است انهدام باند جعل اسکناس‌ در خراسان رضوی ماجرای‌پیامکی که‌به شهادت‌محمد کیهانی ختم‌شد جان باختن تعدادی از شهروندان سوری در اثر حملات هوایی رژیم صهیونیستی سرنگونی پهباد داعش در مرز عراق توسط الحشد الشعبی نگرانی مقامات اطلاعاتی آمریکا درباره سفر دیپلماتهای روس به این کشور آتش سوزی در ­یک برج مسکونی در شرق لندن سلفی «مسعود روشن پژوه» و «حامد همایون» فاش شدن استراتژی جدید مقاومت توسط نصرالله و وحشت اسرائیلیها/ ایجاد توازن بازدارندگی امسال چهار هزار و 200 کیلومترمربع اکتشاف معادن در کردستان انجام شده است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا