اجلاس بریکس در چین

نشست وزیران امور خارجه کشورهای عضو گروه بریکس امروز در شهر پکن پایتخت چین به کار خود پایان می دهد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، نشست وزیران امور خارجه عضو گروه بریکس امروز در چین پایان می یابد. نشست وزیران امور خارجه کشورهای عضو گروه بریکس امروز دوشنبه در شهر پکن پایتخت چین به کار خود پایان می دهد. در این نشست مهم ترین مسائل امنیتی منطقه ای و جهانی از جمله مسائلی چون افغانستان و بحران سوریه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دانلود
دانلود تصویر
اجلاس وزیران امور خارجه کشورهای عضو گروه بریکس در شرایطی در چین برگزار می شود که بحران های وسیعی دنیا را در بر گرفته و چین و آمریکا در دریای چین جنوبی درگیر هستند و مناقشات در شبه جزیره کره بالا گرفته و آمریکا از پیمان تحولات اقلیمی پاریس خارج شده است.
از سوی دیگر، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد کشورهای عضو بریکس عزم خود را برای حل مسائل مختلف و بحران های موجود با بهره گیری از ابزارهای دیپلماتیک و سیاسی جزم کرده اند.
روسیه، چین، هند، برزیل و ‌آفریقای جنوبی اعضای گروه بریکس هستند که 43 درصد از جمعیت، 20 درصد از سرمایه گذاری و 15 درصد از تجارت جهان را در اختیار دارند.ریاست گروه بریکس در سال جاری میلادی بر عهده چین است و از روز یکشنبه طبق توافقات گذشته مسابقات ورزشی این گروه موسوم به بریکس 2017 نیز در شهر گوانگجو مرکز استان گوانگ دونگ در جنوب چین با پیام شی جینپینگ رئیس جمهور چین آغاز شد.
گروه بریکس به عنوان یک گروه نوظهور، بر اساس یک تفاهم بین المللی برای مدیریت بخشی از اقتصاد جهانی تشکیل شده است. این گروه که ابتدا در خصوص تولید و فروش فولاد نقش مهمی داشت هم اکنون در زمینه های مختلف از قبیل انرژی، بانکداری و دیگر مسائل بین المللی نیز فعال شده و به عنوان یک قدرت جهانی درآمده است.

کلیدواژه:

وزیران امور خارجه | عضو گروه بریکس | کشورهای عضو

هوندا از نقص فنی کیسه‌های هوا آگاه بود! سه راهکار برای حل مشکلات بانکی امسال چهار هزار و 200 کیلومترمربع اکتشاف معادن در کردستان انجام شده است سروش رفیعی ۷ آبی را بر تن کرد مدافع تیم جوانان با پرسپولیس قرارداد بست لحظه انجام عملیات تروریستی در اهواز اهتمام ويژه رسانه ملي به سرعت و صحت خبر سروش رفیعی ۷ آبی را بر تن کرد (عکس) امید جراحی نمی شود / شایعه شام جباری و آبی ها/ وراتی سکوت خود را شکست ما زبان حسن معجونی را می‌فهمیم آیا اعراب به دنبال آشتی با قطر هستند؟

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا