واکنش وزیر خارجه انگلیس به حادثه تروریستی در «لندن»

وزیر خارجه انگلیس در واکنش به حمله شب گذشته یک خودروی ون به مسلمانان در لندن اعلام کرد: اجازه نمی دهیم نفرت، میان ما جدایی بیندازد.

خبرگزاری مهر: بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس امروز بدون اشاره به کمک های پیدا و پنهان محور غربی- عبری- عربی در ایجاد و گسترش تروریسم وهابی با انتشار پیامی به حمله شب گذشته یک خودروی ون به مسلمانان در لندن واکنش نشان داد.

وزیر خارجه انگلیس در پیام توئیتری خود در این باره ضمن عرض تسلیت به قربانیان حمله «نفرت انگیز» «فینزبری پارک لندن» (FinsburyPark) اعلام کرد: اجازه نمی دهیم نفرت، میان ما جدایی بیندازد.

لازم به ذکر است، پلیس انگلیس ساعاتی پیش از بازداشت یک فرد به اتهام ارتباط با حمله شب گذشته لندن که در آن نمازگزاران یک مسجد هدف حمله قرار گرفته اند، خبر داد.

بر اساس اطلاعات موجود، فرد بازداشت شده ۴۶ ساله است اما هیچ اطلاعات دیگری در مورد وی وجود ندارد.

در همین رابطه «ترزا می» نخست وزیر انگلیس و «صادق خان» شهردار لندن از احتمال تروریستی بودن حمله شب گذشته سخن گفته اند.

نخست وزیر بریتانیا با وحشتناک خواندن این حمله گفت: همه فکر و روح و روان من با مصدومین و نیز عزیزان آنها و نیروهای خدمات اورژانس در صحنه است.‌

گفتنی است، شب گذشته یک خودروی ون، افرادی که در کنار مسجد «فینزبری پارک» در لندن در حال خوردن سحری بودند را زیر گرفت. در این حادثه یک نفر کشته و ۱۰ نفر دیگر نیز زخمی شده اند.

رئیس مسجد فینزبری پارک در پی حمله یک راننده خودرو به عابران گفت: هرکس این اقدام را انجام داده برای آسیب رساندن به مردم بوده و این یک اقدام تروریستی است.

کلیدواژه:

وزیر خارجه انگلیس | حمله شب گذشته

برنده امروز و بازنده فردا از نگاه شهید بهشتی سپاه را چه نسبتی با نام‌جویی جلسه 8 ساعته علی کریمی با مسئولان باشگاه نفت تهران جوانان والیبالیست ایران انتقام سختی از چین گرفتند برانکو: طارمی اجازه گرفته با تیم‌های دیگر مذاکره کند! اعدام رییس‌جمهوری سابق کره‌جنوبی 2 منطقه دیگر موصل آزاد شد/ موصل در آستانه آزادی کامل تشکیل پایگاه‌های اوقات فراغت و جذب هنرجو در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هنگام ساخت منزل به استحكام و ايمني توجه كنيد شروط جدید رفع ممنوع‌الخروجی مالیاتی ابلاغ شد یک مسوول: تامین زیر ساخت های انتقال انرژی برق به روستاها اولویت دولت است پرسپولیس برای دیدار با استقلال از اوکراین به آلمان می‌رود

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا