دعوت از هنرمندان براي همکاري در راه‌اندازي شهرک صنايع‌دستي در آذربايجان‌غربي

خبرگزاري آريا- جلسه هماهنگي با هنرمندان صنايع‌دستي استان به‌منظور بررسي سازوکار راه‌اندازي شهرک صنايع‌دستي برگزار شد.
به گزارش خبرگزاري آريا، اين جلسه در راستاي تفاهم‌نامه‌اي که قبلاّ به امضاي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري کشور و شرکت شهرک‌هاي صنعتي در‌خصوص احداث شهرک صنايع‌دستي به امضا رسيده بود ديروز 28 خرداد 96 با حضور مديرکل ميراث‌فرهنگي اين استان و جمعي از توليدکنندگان صنايع‌دستي برگزار شد.
در اين جلسه که حدود چهل نفر از توليدکنندگان و هنرمندان صنايع‌دستي استان آذربايجان‌غربي حضور داشتند، جليل جباري مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري آذربايجان‌غربي با بيان اهميت راه‌اندازي شهرک‌هاي صنايع‌دستي در اين استان گفت: «قابليت استان آذربايجان‌غربي و شهر اروميه در توليد انواع صنايع‌دستي مخصوصاً توليدات مربوط به رشته‌هاي چوبي خيلي بالاست. تجميع هنرمندان و توليدکنندگان در يک مکان خاص مي‌تواند در ميزان توليد و فروش محصولات تأثيرات مثبت و رو‌به‌ رشدي داشته باشد.»
او ضمن دعوت از همه هنرمندان صنايع‌دستي براي همکاري و همياري در راه‌اندازي اين شهرک گفت: «هنر‌صنعت اين استان با تلاش مداوم و ارائه طرح‌هاي خلاقانه و نو از طرف شما حفظ مي‌شود. در اين مسير لازم است که تشکل‌هاي تخصصي ايجاد کنيد و مطالبه‌گري‌تان را ازدستگاه‌هاي متولي از جمله اين اداره‌کل افزايش دهيد. ما نيز حسب وظايف ذاتي و تخصصي، حمايت‌هاي لازم را در چارچوب قوانين و مقررات موجود به‌عمل خواهيم آورد.»
در اين جلسه هريک از هنرمندان صنايع‌دستي علاوه بر مطرح کردن مسائل و مشکلات مرتبط با رشته فعاليت خود، آمادگي خود را جهت همکاري براي راه‌اندازي شهرک صنايع‌دستي اعلام کردند و مقرر شد تا در کميته ويژه، سازوکار و نحوه حضور و فعاليت و برنامه‌ريزي‌هاي آتي بررسي و پيگيري شود.

کلیدواژه:

هنرمندان صنایع دستی | شهرک صنایع دستی | راه اندازی شهرک | آذربایجان غربی

هوندا از نقص فنی کیسه‌های هوا آگاه بود! سه راهکار برای حل مشکلات بانکی امسال چهار هزار و 200 کیلومترمربع اکتشاف معادن در کردستان انجام شده است سروش رفیعی ۷ آبی را بر تن کرد مدافع تیم جوانان با پرسپولیس قرارداد بست لحظه انجام عملیات تروریستی در اهواز اهتمام ويژه رسانه ملي به سرعت و صحت خبر سروش رفیعی ۷ آبی را بر تن کرد (عکس) امید جراحی نمی شود / شایعه شام جباری و آبی ها/ وراتی سکوت خود را شکست ما زبان حسن معجونی را می‌فهمیم آیا اعراب به دنبال آشتی با قطر هستند؟

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا