موج گرما ، زندگي ساحل نشينان خوزستان را مختل کرد

خبرگزاري آريا-موج گرماي کم سابقه بهاري ، زندگي عادي ساحل نشينان خوزستان را مختل و فعاليت اقتصادي را به صورت نيمه تعطيل درآورد.
به گزارش خبرگزاري آريا، گرماي سوزان و وزش بادهاي گرم ، باعث قطعي برق در برخي شهرهاي بندري خوزستان و متعاقب آن افت فشار و قطعي آب شده است.
مديريت بحران استانداري خوزستان با صدور اطلاعيه اي نسبت به گرمازدگي ساکنان ساحل نشين خوزستان هشدار داد و از مردم خواست کمتر در فضاي باز و نور مستقيم آفتاب قرار گيرند.
اين مديريت از ساکنان مناطق ساحلي خوزستان خواست در مصرف برق و آب صرفه جويي کرده تا با مشکل مواجه نشوند.
مديريت بحران استانداري خوزستان متعاقب موج فزاينده گرما ساعت کاري اداره هاي دولتي در مناطق جنوبي خوزستان را تا ساعت 12 ظهراعلام کرد. اين مديريت از همه مراکز درماني و بيمارستاني در مناطق جنوبي خوزتان خواست براي پذيرش بيماراني که به گرما زدگي مبتلا شده اند آماده باشند.
در همين حال در پي موج گرماي کم سابقه و پايداري دامنه هواي گرم ، بسياري از خيابان ها و بازار شهرهاي جنوبي خوزستان بشدت خلوت شد و عبور و مرور خودروها به حداقل رسيد.
صيادان بنادر جنوبي خوزستان نيز در پي افزايش دما و متلاطم شدن آبهاي شمال غرب خليج فارس ، سفرهاي دريايي خود براي چندين بار در ماه جاري به تعويق انداختند.
مديرکل هواشناسي خوزستان نيز به خبرنگار مانا گفت: گرماي سوزان توام با بادهاي گرم پديده غالب تا اواخر هفته جاري در مناطق جنوبي خوزستان خواهد بود.
کوروش بهادري افزود: به علت استقرار مرکز پرفشار جنب حاره اي و الگوي تابستانه ، در روزهاي آينده هواي بسيار گرمي در انتظار ساکنان جنوبي خوزستان خواهد بود.
شرکت هاي توزيع برق و آب و فاضلاب خوزستان نيز از مردم ساکن در مناطق ساحلي خوزستان خواست با توجه به بالا گرفتن گرما و افزايش 10درصدي مصرف برق و آب ، در مصرف آب و برق صرفه جويي کنند.
گرما در مناطق ساحلي خوزستان از نيمه دوم ارديبهشت ماه شروع و تا اواخر آبان ماه با شدت و ضعف ادامه مي يابد. مناطق ساحلي خوزستان در رديف مناطق بد آب و هوا و بسيار گرم استان محسوب مي شود.

کلیدواژه:

مناطق ساحلی خوزستان | جنوبی خوزستان

برنده امروز و بازنده فردا از نگاه شهید بهشتی سپاه را چه نسبتی با نام‌جویی جلسه 8 ساعته علی کریمی با مسئولان باشگاه نفت تهران جوانان والیبالیست ایران انتقام سختی از چین گرفتند برانکو: طارمی اجازه گرفته با تیم‌های دیگر مذاکره کند! اعدام رییس‌جمهوری سابق کره‌جنوبی 2 منطقه دیگر موصل آزاد شد/ موصل در آستانه آزادی کامل تشکیل پایگاه‌های اوقات فراغت و جذب هنرجو در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هنگام ساخت منزل به استحكام و ايمني توجه كنيد شروط جدید رفع ممنوع‌الخروجی مالیاتی ابلاغ شد یک مسوول: تامین زیر ساخت های انتقال انرژی برق به روستاها اولویت دولت است پرسپولیس برای دیدار با استقلال از اوکراین به آلمان می‌رود

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا