ديدار مديرکل سازمان حقوقدانان حيدرآباد با وابسته فرهنگي كشورمان

خبرگزاري آريا-خدابخش لقاري، با احمد عبداله‌پور وابسته فرهنگي و رييس خانه فرهنگ ايران ديدار و درباره بررسي زمينه‌هاي همکاري‌هاي دوجانبه ديدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش خبرگزاري آريا، خدابخش لقاري در اين ديدار ضمن تشريح فعاليت‌هاي سازمان حقوقدانان حيدرآباد، اظهار كرد: اين سازمان با داشتن بيش از 4 هزار و 500 عضو، يکي از بزرگ‌ترين سازمان‌هاي ايالت سند است که در زمينه مسايل حقوق و مشاوره‌هاي حقوقي به شهروندان ارايه خدمت مي‌كند و علاقمند به برقراري ارتباط و همکاري با تشکيلات متناظر در ايران است.
وي در ادامه با اشاره به برخي از فعاليت‌هاي سياسي اين سازمان گفت: سازمان حقوقدانان حيدرآباد با ارايه مشاوره‌هاي حقوقي و سياسي به دولت، فعاليت‌هاي اجتماعي و سياسي نيز انجام مي‌دهد.
لقاري سپس افزود: مخالفت اين سازمان با دولت در مورد شرکت پاکستان در اجلاس عربستان سعودي يکي از فعاليت‌هاي سياسي اين نهاد است؛ به گونه‌اي که اين اقدام دولت را که برخلاف مصوبه مجلس مبني بر عدم دخالت پاکستان در مسايل همسايگان است، محکوم کرد.
وي در ادامه گفت: سازمان حقوقدانان حيدرآباد يک نگاه آزاد دارد و هر وکيلي با هر ديدگاهي و وابستگي حزبي مي‌تواند در اين سازمان عضو باشد.
مديرکل سازمان حقوقدانان حيدرآباد پاكستان در ادامه تبيين نگاه آزاد و روشنگرانه اين سازمان،گفت: سازمان حقوقدانان حيدرآباد پاكستان در خصوص حفظ و حراست از تمدن و ميراث فرهنگي كشور پيشگام بوده و در مورد قرارداد چين با پاکستان، اقدام به روشنگري افکار عمومي کرد. اين سازمان همچنين به حفظ حقوق اقليت‌ها اهتمام ويژه‌اي دارد.
لقاري در پايان سخنانش گفت: دولت آمريکا در ايالت سند پاكستان و از طريق اداره‌اي به نام «usad» و تحت پوشش کمک‌هاي بشردوستانه، به صورت جدي قصد نفوذ و اعمال نظر در سازمان وکلاي حيدرآباد دارد؛ اما ما تمايل داريم با جمهوري اسلامي ايران همکاري و تعاملات کاري داشته باشيم.
در ادامه اين جلسه احمد عبداله‌پور، وابسته فرهنگي و مسئول خانه فرهنگ ايران در حيدرآباد، در خصوص چگونگي همکاري سازمان حقوقدانان حيدرآباد با سازمان يا تشکيلات متناظر در ايران اظهار كرد: روش‌هاي متعددي در اين زمينه وجود دارد. براي نمونه شما مي‌توانيد با برگزاري يک سمينار مشترک در پاكستان و يا در ايران، زمينه همکاري دوجانبه را بررسي كنيد. مثلاً برگزاري سميناري تحت عناويني همچون «بررسي ابعاد حقوقي محکوميت تروريسم»، «بررسي راه‌هاي دفاع از حقوق شهروندان دو کشور»، «بررسي راه‌هاي حقوقي حفظ و حراست از ميراث فرهنگي مشترک دو کشور»، «تقبل وکالت امور حقوقي يکديگر در دو کشور» و يا موضوعات ديگر مورد علاقه طرفين که مي‌تواند زمينه آشنايي بيشتر و همکاري متقابل را فراهم آورد.
وي در ادامه گفت: قطعاً اين تعاملات منجر به بهره‌گيري از تجربيات حقوقي يکديگر و افزايش مهارت‌هاي تخصصي خواهد شد و يکي از مهم‌ترين راه‌هاي گسترش همکاري‌هاي دوجانبه خواهد بود.
در پايان اين ديدار مقرر شد تا سازمان حقوقدانان حيدرآباد درخواستي را به خانه فرهنگ ايران ارسال كند تا طي آن شرايط ميزباني از تشکيلات متناظر ايراني اعلام شود و بررسي‌هاي لازم براي همكاري‌ها و تعاملات دوجانبه به عمل آيد.

کلیدواژه:

سازمان حقوقدانان حیدرآباد

صفحه اول روزنامه ورزشی استقلال جوان چاپ 4 تیر (تصاویر) روزنامه های شنبه سوم تیر چین تفنگ لیزری ضد پهپاد ساخت شائبه سیاسی‌کاری وزارت‌ٰعلوم در قبال‌دانشگاه آزاد زارعی: روزهای پایانی عمر داعش است موافقت «السیسی» با واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان روسیه پهپاد جاسوسی آمریکا را در سوریه زد آدیداس امباپه را راهی اولدترافورد می کند؟ بشارت فرشته‌ای به روزه‌داران در آخرین روز ماه رمضان/ حدیث امیرالمؤمنین(ع) هندی ها جوان مسلمان را به اتهام داشتن گوشت گاو کشتند دام مرد 3 زنه قیمت پیشنهادی فنرباغچه به بیرانوند چقدر بود؟

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا