علماي پاكستاني در راهپيمايي روز جهاني قدس شركت مي‌‌كنند

خبرگزاري آريا-رييس حزب جمعيت علماي پاکستان در کراچي از شركت علماي اهل تسنن پاكستان در راهپيمايي روز جهاني قدس خبر داد.
به گزارش خبرگزاري آريا، قاضي احمد نوراني، رييس حزب جمعيت علماي پاکستان در کراچي و از علماي سرشناس و فعال اهل تسنن پاکستان، با محمدرضا باقري، مسئول خانه فرهنگ ايران در کراچي، ديدار و گفت‌وگو كرد.
مسئول خانه فرهنگ كشورمان در اين ديدار راجع به ضرورت و اهميت برگزاري گسترده‌تر و باشکوه‌تر روز جهاني قدس به دليل شرايط وخيم و حساس خاورميانه و اختلافات شديد سياسي ميان حکومت قطر و عربستان سعودي و کشورهاي عضو ائتلاف به رهبري عربستان و تأثيرات آن بر ساير کشورهاي اسلامي گفت‌وگو كرد.
باقري گفت: در شرايط کنوني بين‌الملل، برگزاري روز جهاني قدس درگسترده‌ترين سطح به دو دليل از اهميت زيادي برخوردار است، اول ضرورت برگزاري هرچه وسيع‌تر اين مراسم، دوم اينکه اين مراسم فرصت و موقعيت بسيار مناسبي را براي ايجاد تحکيم و مداومت اتحاد و برادري اسلامي فراهم مي‌كند.
وي در ادامه بر حضور هرچه بيشتر مسلمانان در راهپيمايي روز جهاني قدس و اعتراض سرسخت عليه آمريکا و حکومت نامشروع اسرائيل تأکيد كرد.
در ادامه قاضي احمد نوراني با اشاره به هم‌نظر بودن خود با موارد مطروحه از سوي مسئول خانه فرهنگ ايران، گزارش کوتاهي از فعاليت‌هاي خود و همفکرانشان در خصوص ايجاد وحدت ميان سني و شيعه و همچنين برگزاري مراسم روز جهاني قدس، ارايه داد.
وي گفت: در سال‌هاي اوايل پيروزي انقلاب اسلامي تعدادي از جوانان شيعه در پاكستان براي برگزاري گسترده‌تر مراسم روز جهاني قدس براي تأسيس مؤسسه‌اي تحت نام «بنياد فلسطين» پيگيري مي‌كردند. در آن دوران هيچ يک از علماي اهل تسنن براي همکاري در اين مورد آماده نبودند؛ اما اينجانب با وجود مسايل و مشکلات گوناگون اين مسئوليت حساس و سنگين را به عهده گرفتم و تاکنون به همان منوال در حال انجام وظيفه هستم.
وي در ادامه سخنان خود اظهار كرد: به مناسبت روز جهاني قدس در برنامه‌هاي متنوعي که به شکل سمينارها، همايش‌ها، خطبه‌هاي جمعه و جماعت و همچنين راهپيمايي‌ها با حضور و مشارکت مؤسسه‌هاي شيعه و سني برگزار شده، به همراه تعداد زيادي از علماي اهل سنت هر سال شرکت فعال داشته و خواهيم داشت.

کلیدواژه:

روز جهانی قدس

بشارت فرشته‌ای به روزه‌داران در آخرین روز ماه رمضان/ حدیث امیرالمؤمنین(ع) هندی ها جوان مسلمان را به اتهام داشتن گوشت گاو کشتند دام مرد 3 زنه قیمت پیشنهادی فنرباغچه به بیرانوند چقدر بود؟ چاووش‌اوغلو با همتایان قطری و سعودی خود به گفتگو پرداخت انفجار درسوريه 32 کشته و زخمي به جا گذاشت دلیل لغو دیدار تدارکاتی ایران و سوریه مشخص شد پوتین به شبه جزیره کریمه رفت هوندا از نقص فنی کیسه‌های هوا آگاه بود! سه راهکار برای حل مشکلات بانکی امسال چهار هزار و 200 کیلومترمربع اکتشاف معادن در کردستان انجام شده است سروش رفیعی ۷ آبی را بر تن کرد

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا