برگزاري شب شعر فارسي در آلباني

خبرگزاري آريا-شب شعر فارسي به پيشنهاد کريستين کرووشي، دانشجوي ارشد رشته تئاتر و سينماي آلبانيايي و به همت رايزني فرهنگي كشورمان در شهر كورچا (پايتخت فرهنگي آلباني) برگزار شد.
به گزارش خبرگزاري آريا، اين شب شعر با همراهي شهرداري، مرکز تئاتر شهر کورچا و ديگر نهادهاي فرهنگي اين شهر و با شركت هنرمندان مطرح آلبانيايي برگزار شد. كرووشي همچنين به بهانه برگزاري اين شب شعر كه معرف فرهنگ و تمدن ايران بود، مصاحبه‌هايي با هفت شبکه تلويزيوني آلبان انجام داد كه در آن ادبيات، فرهنگ و شعراي ايراني، و تبليغ شدند.
شب شعر فارسي با سخنراني محمدنيا، سفير ايران در آلباني آغاز شد كه با خير مقدم به شركت‌كنندگان همراه بود.
زاميرا کيتا، رييس مرکز هنر و تئاتر كورچا، ديگر سخنران اين مراسم هم آرزو کرد که جاي خالي فعاليت‌هاي فرهنگي ايراني در شهر كورچا، پر شود؛ زيرا به گفته زاميرا كيتا، مردم اين شهر از كودكي با اشعار شعراي ايراني انس داشته‌اند.
شعرخواني و دكلمه خانم انکليدا کاماني از اشعار عمر خيام با هنرنمايي زنده گروه موسيقي، اجراي حدود 140 بيت از اشعار عمر خيام و ديگر شعراي ايراني توسط ديميتر ارگوتسکا، هنرپيشه معروف و دارنده مدال استاد بزرگ، ندريچيم جپا، استاد و دارنده مدال هنرمند شايسته، خانم روزا آناگنوستي، چهره شاخص هنري در آلباني و دارنده مدال استاد بزرگ، خانم زاميرا کيتا، رييس مرکز هنر و تئاتر کورچا و هنرپيشه قديمي و به نام آلباني به همراه کريستين کرووشي، از ديگر برنامه‌هاي شب شعر عمر خيام بود.

کلیدواژه:

شب شعر

سروش رفیعی ۷ آبی را بر تن کرد (عکس) امید جراحی نمی شود / شایعه شام جباری و آبی ها/ وراتی سکوت خود را شکست ما زبان حسن معجونی را می‌فهمیم آیا اعراب به دنبال آشتی با قطر هستند؟ انتقاد صریح آیت‌الله بیات زنجانی از هتاکی به رئیس‌جمهور؛ تکلیف مواجب‌بگیران روشن است برگزاری همایش حمایت از ملت مظلوم فلسطین درکویت یک شاهزاده سعودی از کمک های آمریکا برای پادشاه شدن محمد بن سلمان پرده برداشت اردوغان به تهران می‌آید چهار مشتزن نوجوان گلستان در اردوی تیم ملی سروش رسما به الخور پیوست+عکس محمدی با قرارداد 5 ساله به استقلال پیوست

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا