اسقف کليساي متديست آکرا حمله تروريستي تهران را محكوم كرد

خبرگزاري آريا-ساموئل کوفي اوسابوتي در ديدار با رايزن فرهنگي كشورمان ضمن ابراز تأسف و محكوم كردن حملات تروريستي اخير در تهران، مراتب تسليت و همدردي را با دولت و ملت ايران اعلام كرد.
به گزارش خبرگزاري آريا،محمدحسن ايپکچي، رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، 23 خردادماه با ساموئل کوفي اوسابوتي (Samuel Kofi Osabutey)، اسقف کليساي متديست آکرا، ديدار و گفت‌و‌گو كرد.
در اين ديدار، ايپکچي طي سخناني، از حضور و ارائه سخنراني اسقف متديست آکرا در همايش ميراث امام خميني (ره) تشکر و حملات تروريستي اخير به مجلس شوراي اسلامي و حرم امام خميني(ره) تهران را به عنوان نمونه جديد عمليات تروريستي، مطرح كرد
رايزن فرهنگي كشورمان نيز، با اشاره به نشست گفت‌وگوي اديان در دانشگاه لگون آکرا اظهار اميدواري کرد تا اين مهم با همکاري و حمايت مرکز بين‌المللي گفت‌وگوي اديان در سال جاري، برگزار شود.
ساموئل کوفي اوسابوتي در سخنان خود، ضمن ابراز تأسف نسبت به حملات تروريستي اخير در تهران، مراتب تسليت و همدردي را با دولت و ملت ايران اعلام كرد.
اسقف کليساي متديست آکرا بر ضرورت تداوم نشست گفت‌وگوي اديان و ايجاد تفاهم و زمينه‌هاي مشترك بين اديان، تأكيد كرد.
آشنايي با فعاليت کليساي متديست غنا
تاريخچه فعاليت کليساي متديست در غنا به سال 1835 در کيپ کوست اين کشور مي‌رسد. در اواخر دهه 1850 دايره فعاليت کليساي متديست به مناطق شمالي کشور چون کوماسي رسيد. فعاليت رسمي آن پس از مبارزات استعماري از سال 1955 رسماً در شمال غنا توسعه يافته و در سال 1961 با عنوان کليساي متديست غنا به طور مستقل ادامه کار داد. امروزه اين کليسا به عنوان يکي از تشکيلات مهم مسيحيت غنا داراي پيروان فراواني است.
يکي از فعاليت‌هاي قابل ملاحظه کليساي متديست غنا کارنامه آموزشي و سرمايه گذاري روي تحصيلات کلاسيک و تبليغي ـ ديني کودکان و جوانان غنايي است. تأسيس واحدهاي آموزشي متعدد در مقاطع تحصيلي مختلف و به خصوص تأسيس کالج دانشگاهي متديست غنا در سال 2000 با اعتبار دولتي آن فعاليت اين کليسا را از نظر آموزشي بهتر كرده است. اين کليسا منشعب از کليساي پروتستان بوده و در حال حاضر، داراي پيروان بسياري در آمريکا و اروپا است. توجه به مفاهيم زندگي اجتماعي تجلي دين را برايشان معني مي‌دهد.

کلیدواژه:

کلیسای متدیست | متدیست آکرا | متدیست غنا

قم در کاهش آسیب‌های اجتماعی الگو باشد برنده امروز و بازنده فردا از نگاه شهید بهشتی سپاه را چه نسبتی با نام‌جویی جلسه 8 ساعته علی کریمی با مسئولان باشگاه نفت تهران جوانان والیبالیست ایران انتقام سختی از چین گرفتند برانکو: طارمی اجازه گرفته با تیم‌های دیگر مذاکره کند! اعدام رییس‌جمهوری سابق کره‌جنوبی 2 منطقه دیگر موصل آزاد شد/ موصل در آستانه آزادی کامل تشکیل پایگاه‌های اوقات فراغت و جذب هنرجو در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هنگام ساخت منزل به استحكام و ايمني توجه كنيد شروط جدید رفع ممنوع‌الخروجی مالیاتی ابلاغ شد یک مسوول: تامین زیر ساخت های انتقال انرژی برق به روستاها اولویت دولت است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا