اتحادیه اروپا تحریم‌های کریمه را یک سال تمدید کرد

به گزارش خبرگزاری آناتولی، شورای اتحادیه اروپا دوشنبه (امروز) اقدامات محدود کننده‌ای را در واکنش به الحاق کریمه به روسیه به مدت یک سال (تا 23 ژوئن 2018) علیه این شبه‌جزیره تمدید کرد.


به گزارش این شورا: «در 19 ژوئن2017 این محدودیت‌ها به افراد عضو اتحادیه اروپا و شرکت‌های واقع در این اتحادیه اعمال شدند». در این گزارش آمده است این تحریم‌ها شامل ممنوعیت واردات محصولاتی که در کریمه تولید می‌شوند به اتحادیه اروپا، ممنوعیت سرمایه گذاری و خدمات گردشگری در کریمه و «سواستوپول» و صادرات کالاهای خاص به شرکت‌های کریمه هستند.


بنابر این گزارش: «اتحادیه اروپا همچنان الحاق غیرقانونی کریمه و سواستوپول به روسیه را محکوم می‌کند و آن را به رسمیت نمی‌شناسد».


پس از اینکه کریمه به روسیه پیوست، اوکراین دچار تنش و هرج و مرج شد و تظاهرات ضد دولت انجام شد. مجمع عمومی سازمان ملل پس از این اتفاقات تصمیم گرفت الحاق کریمه به روسیه را غیرقانونی اعلام کند. علاوه بر کشورهای عضو سازمان ملل، آمریکا، اتحادیه اروپا و ترکیه نیز کریمه را جزئی از قلمرو روسیه نمی دانند.

کلیدواژه:

اتحادیه اروپا

لحظه انجام عملیات تروریستی در اهواز مجلس در زمینه نرخ ارزش افزوده طلا تصمیم‌گیری خواهد کرد افشای خنثی‌سازی یک اقدام خرابکارانه در مشهد کویت یکشنبه را عیدفطر اعلام کرد واردات داروی اسرائیلی کذب است انهدام باند جعل اسکناس‌ در خراسان رضوی ماجرای‌پیامکی که‌به شهادت‌محمد کیهانی ختم‌شد جان باختن تعدادی از شهروندان سوری در اثر حملات هوایی رژیم صهیونیستی سرنگونی پهباد داعش در مرز عراق توسط الحشد الشعبی نگرانی مقامات اطلاعاتی آمریکا درباره سفر دیپلماتهای روس به این کشور آتش سوزی در ­یک برج مسکونی در شرق لندن سلفی «مسعود روشن پژوه» و «حامد همایون»

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا