بحران در جنرال الکتریک تشدید شد


به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، این مساله ای است که جفری ایملت، رییس سابق کاملا آن‌را در تلاش برای آرام کردن پر سروصداترین سهام‌داران جنرال‌الکتریک، نادیده می‌گرفت.

اما حل کردن آن ممکن است به یکی از پر هزینه‌ترین معضلات برای جان فلانری که به‌تازگی به سمت ریاست جنرال‌الکتریک منصوب شده است تبدیل شود.

کسری ۳۱ میلیارد دلاری صندوق حقوق بازنشستگان جنرال‌الکتریک در بین شرکت‌های موجود در S&P ۵۰۰ بزرگترین کمبود است و از کسری هر شرکت دیگر موجود در آمریکا ۵۰ درصد بیشتر است. این بیماری‌ای است که در طول سال‌ها وخیم‌تر شده است و وقتی ایملت سعی کرد با صرف هزینه بیش از ۴۵ میلیارد دلار سهام را بازخرید کند تا در وال استریت پیروز شود و فعالانی مثل نلسون پلتز را ساکت کند، اوضاع بدتر هم شد.

بخشی از این امر مربوط به بازده ناچیزی است که با غالب شدن نرخ بهره بسیار پایین پس از بحران مالی جهانی به همه صندوق‌های بازنشستگی شرکت‌های آمریکا سرایت کرده است. اما شاید مهم‌تر از آن مساله جنرال الکتریک به نگرانی‌های عمیق‌تری درباره نظام سرمایه‌داری مدرن و تمرکز بر مصرف صرف و نتایج فوری، تاکید دارد. برخی کارشناسان این تفکر مدرن را کوته‌فکری می‌دانند و معتقدند این روند در نهایت همه –شامل خود سهام‌داران- را به وضعیتی بدتر دچار می‌کند.

اولیویا میچل، استاد دانشگاه پنسیلوانیا و مدیر اجرایی انجمن تحقیقات بازنشستگی می‌گوید: بحران کاملا واضح است. در بازخرید سهام آشکارا از سرمایه‌های موجود صندوق استفاده شده است، آنهم نه برای سرمایه‌گذاری‌های وعده داده شده به این صندوق، بلکه برای خوشحال کردن سهام‌داران.

در این مورد، جنرال‌الکتریک نتوانست بازده‌های سخاوتمندانه و خارج از اندازه معمول خود را ایجاد کند و برای جان فلانری، رییس جدید شرکت فضای مانور کمی باقی ماند. او نه‌تنها باید سود را افزایش دهد، جریان نقدینگی خود را تقویت کند و خدمات نفتی و تجارت حمل و نقل خود را گسترش دهد، بلکه این مدیر کهنه‌ کار با۳۰ سال سابقه باید به فکر پرداخت حدود ۵۰ میلیارد دلار حقوق بازنشستگی در دهه آینده هم باشد.

انتهای پیام/

کلیدواژه:

جنرال الکتریک

دادستان کل کشور: دادستان تهران به موضوع توهین به رییس‌جمهور ورود کرده است روحانی: مردسالاری تفکری‌سنتی ولی غیردینی‌ است/ ‏تقسیم جامعه به خوب و بد ما را به هدف نمی رساند اطلاعیه سپاه حفاظت هواپیمایی درباره رزمایش دفاعی امنیتی در فرودگاه مهرآباد ظهور گروره تروریستی جدید در پاکستان پشت پرده انفجار انتحاری در مکه؛ پای محمد بن سلمان در میان است! اعتراض مردم کره جنوبی به استقرار سامانه موشکی آمریکا بازدید معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت از شهرک صنعتی شماره سه سنندج امسال در 80 درصد از شهرک ها و نواحی صنعتی کشور، حق انتفاع افزایش نمی یابد مهدیشهر آماده پذیرای گردشگران تابستانی است مسوولان امر برای صادرات پسته دامغان تدابیری بیندیشند کمبود آب در شهرکها و نواحی صنعتی سمنان به مرز بحران رسید مسوولان امرتلاش بیشتر کنند قاری عراقی حائز رتبه نخست مسابقات قرآنی الکوثر شد

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا