هشدار وزیر دفاع آلمان درباره تکروی های آمریکا در عرصه سیاست خارجی

وزیر دفاع آلمان در سخنانی در افتتاحیه کنفرانس امنیتی مونیخ درباره تکروی در عرصه سیاست خارجی به آمریکا هشدار داده و همچنین تاکید کرد که باید مراقب باشیم مبارزه با تروریسم به جبهه ای علیه اسلام و مسلمانان تبدیل نشود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه دی سایت ، اورزولا فون در لاین ، وزیر دفاع آلمان در افتتاحیه کنفرانس امنیتی مونیخ آشکارا به دولت جدید آمریکا درباره تک روی ها در عرصه سیاست خارجی هشدار داده و گفت: تقسیم بار در بین شرکای ناتو بیش از مسئله پول است. تقسیم مشترک بارها در ناتو به این مفهوم است که در هر زمان وقتی یکی از شرکا در حالت اضطراری بود در قبال وی احساس مسئولیت کنیم. این رویکرد، یکجانبه گری را رد می کند.

وی همچنین با صراحت درباره سیاست در قبال روسیه سخن گفته و با تاکید بر منافع مشترک اتحادیه اروپا و آمریکا بر لزوم همکاری های چند جانبه و نه دو جانبه در این راستا تاکید کرد.

فون در لاین همچنین گفت: یک نگاه برابر در اعتماد به متحدان و آن هایی که ارزش های ناتو را زیر سوال قرار می دهند نباید وجود داشته باشد. رئیس جمهور آمریکا اخیرا رئیس جمهور روسیه و صدر اعظم آلمان را به یک اندازه قابل اعتماد ارزیابی کرده است.

سیاست خارجی رئیس جمهور جدید آمریکا از موضوعات اصلی کنفرانس امنیت مونیخ امسال است. وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه شرکای خود در ناتو را تهدید کرده بود که اگر بودجه دفاعی خود را افزایش ندهند آمریکا تعهدات خود در قبالاین ائتلاف نظامی را کنار می گذارد.

وزیر دفاع آلمان همچنین تاکید کرد که درگیری ها و بحران ها در دنیا سرعت فوق العاده خطرناکی یافته است.

وی همچنین از رویکرد حمایتی ترامپ در قبال مسئله شکنجه انتقاد کرده و بر اهمیت ارزش ها در ائتلاف نظامی ناتو تاکید کرد.

وزیر دفاع آلمان همچنین در این باره هشدار داد که مبارزه با تروریسم به مفهوم مبارزه با اسلام درک شود. وی در این باره گفت: ما باید مراقب باشیم که مبارزه با تروریسم به جبهه ای علیه اسلام و مسلمانان تبدیل نشود. در غیر این صورت شکافهای عمیق تری ایجاد می شود که ترور از آن رشد می کند.

کنفرانس امنیتی مونیخ که از امروز آغاز شده است تا یکشنبه ادامه خواهد داشت. در کنار سیاست خارجی متناقض آمریکا، مسئله تنش ها با روسیه، جنگ در سوریه و اوکراین و آینده اتحادیه اروپا نیز از موضوعاتی است که در این کنفرانس امنیتی مهم به آن پرداخته خواهد شد.

انتهای پیام/

R31356/P36447/S8,89/CT10

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا