ظهور قدرتمندترين فراري توليد انبوه جهان؛ معرفي رسمي 812 superfast

خبرگزاري آريا - با نزديک شدن به نمايشگاه سالانه ژنو اکثر خودروسازان مطرح جهاني در تکاپو هستند تا جديدترين محصولات خود را به نمايش بگذارند. اين نمايشگاه ساليانه که بعنوان مهم ترين نمايشگاه در صنعت خودروسازي شناخته مي شود هر ساله از اواسط ماه اسفند آغاز مي شود و پيش نمايشي بر مدل هاي جديد اکثر شرکت هاي خودروسازي معتبر و جهاني خواهد بود.
سوپرخودروساز ايتالياي نيز هر ساله حداقل از يک مدل جديد در اين نمايشگاه رونمايي مي کند و آنطور که عکس هاي جاسوسي نشان مي داد با جانشين مدل F12 رو به رو بوديم.

در هر صورت فراري با منتشر کردن عکس و اطلاعات رسمي از اين خودرو که تحت نام 812 Superfast خوانده مي شود پرده برداري کرد. اين خودرو به مناسبت 70 سالگي فراري به عنوان قوي ترين مدل توليد انبوه اين شرکت شناخته مي شود.

موتور جديد 6.5 ليتري V-12 که به نسبت موتور نسل قبل در حدود 200 سي سي افزايش حجم را تجربه کرده توانايي توليد 789 اسب بخار قدرت در دور موتور 8500 rpm و  718 نيوتن متر گشتاور در دور 7000 rpm را دارا است.
به گونه اي که با يکي از قوي ترين موتورهاي 12 سيلندر تنفس طبيعي تاريخ رو به رو هستيم. اين موتور قدرت بيشتري به نسبت هر يک از موتورهاي 12 سيلندر  استفاده شده در رقيب ديرين يعني لامبورگيني قدرت توليد مي کند.
شتاب گيري صفر تا 100 اين خودرو عدد 2.9 ثانيه را نشان مي دهد و حداکثر سرعت آن به راحتي به 340 کيلومتر بر ساعت مي رسد.

فراري از سيستم تزريق مستقيم سوخت با فشار 350 bar استفاده کرده و سيستم ورودي تطبيق پذير هوا در کنار استفاده از تکنولوژي موتورهاي فرمول يک فراري از مهم ترين نکات اين موتور است. جعبه دنده دو کلاچه 7 سرعته با ضريب دنده هاي جديد، سرعت تعويض دنده و پاسخ گويي موتور را به سطح جديدي مي رساند.
وزن خشک اين خودرو 1525 کيلوگرم است و تقسيم وزن آن به صورت 53-47 درصد است.

فراري سيستم فرمان دهي چهارچرخ خود موسم به PCV را بر روي اين مدل استفاده کرده است که پيشتر در مدل F12 tdf شاهد آن بوديم. اين اولين فراري خواهد بود که به فرمان تمام برقي مجهز شده است. نسخه 5 SSC که هندلينگ خودرو را در پيچ ها افزايش مي دهد هم براي اولين بار در اين مدل استفاده خواهد شد.
همانند ديگر مدل هاي موتور جلو V-12 طرح کلي بدنه همانند مدل هاي سابق است با اين تفاوت که فراري از مدل 1969 365 GTB4 الهام گرفته است. عقب خودرو در نگاه ظاهري کوچک تر جلوه مي کند اما به مقدار قابل توجهي ماهيچه اي خود را نشان مي دهد.

استفاده از چراغ هاي led در جلو، چراغ هاي گرد دوتايي در عقب، طرح چرخ هاي جديد و استفاده از خطوط سيال از مهم ترين تغييرات ظاهري به شمار مي روند.
در داخل اتاق هم فرمان با طرح جديد در کنار سيستم بخش رسانه اي جديد و  طرح جديد خروجي هاي سيستم تهويه از مهم ترين تغييرات به توجه به عکس منتشر شده هستند.
در هر صورت فراري براي اولين بار اين مدل را در نمايشگاه ژنو  به نمايش عموم خواهد گذاشت و قيمت نهايي آن هم در همين نمايشگاه مشخص خواهد شد.

نرم افزار یکسان سازی دقیق ساعت ویندوز طرز تهیه محلبی توت فرنگی به خودتان بد نگویید! فیضی به پارس جنوبی پیوست چهره جدید کابینه پولتیکو: طرح تحریم ایران با مانع روبرو شد توصیه موسوی لاری به روحانی برای کابینه جدید تلاش‌های تلگرام برای بقا در روسیه قتل صاحبکار با چاقو توسط جوان افغانستانی/ دستگیری قبل از خروج از کشور قیمت نجومی 6 مدافع استقلال/ حدود 8 میلیارد! آزار و اذیت زشت دختران محجبه در سفر آموزشی تمدید تحریم‌های انرژی اتحادیه اروپا علیه روسیه

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا